AVA modu (Adaptive Ventilatory Assist)

AVA modu, adaptif bir kapalı loop modudur. Minimal solunum iş yüküyle  solunum modeli oluşturarak hastanın dakika ventilasyonunu garanti eden optimal control sağlar.

Ana parametreler olarak kullanıcı sadece 2 değeri programlamalıdır: 1. optimal dakika volümü hesaplamada kullanılmak için hastanın ideal vücut ağırlığı ve 2.verilecek hesaplanmış dakika volümün yüzdesi.

Algoritma daha sonra minimum solunum işinin Otis denklemini kullanarak dakika volüme ulaşılabilmesi için optimum solunum oranını ve uygun tidal volümü otomatik ve gerçek zamanlı olarak hesaplar.

Hesaplanan parametreler hiperventilasyon, hipoventilasyon, hava tutma vaya volütravma durumlarını engellemek için daima güvenli sınırlar içinde tutulur.

 Tecme Neumovent yoğun bakım ventilatörlerinin Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olduk.

Yoğun bakım ventilasyonu alanında dünyanın en genç ve hızlı gelişen markalarından biri olan Tecme Neumovent’in Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olduk. Yeni özellikleriyle daha rekabetçi bir yapıya kavuşan Tecme Neumovent, Mesa Medikal’in tecrübesi ve yetkin hizmet anlayışıyla ürünlerini Türkiye genelinde daha çok hastaneye ulaştırmayı ve müşterilerine yeni satın alma fırsatları sunmayı hedefliyor.

Mesa Medikal olarak, biz de Tecme Neumovent ile beraber büyümemizi sürdürmekten mutluluk duyarız.

 


Firmamız; 25 – 29 Ekim tarihleri arasinda Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği’nin duzenledigi TARK 2014 kongresinde tanıtımını yapmakda olduğumuz hasta sogutma ve infüzyon pompa sistemleri büyük ilgi gördü.Firmamız; 3 – 6 Nisan 2014 tarihleri arasında TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde  düzenlenen 21. Uluslararası Ekspomed Fuarında ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirmiştir.